Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018 – 2019

W wtorkowe popołudnie zorganizowano w Łaskim Domu Kultury wspólną uroczystość związaną z zakończeniem edukacji gimnazjalnej w w Łasku, co jest wynikiem wprowadzonej w 2017 roku reformy oświaty. Gimnazja funkcjonowały w polskim systemie oświaty przez 20 lat. Rozpoczęły swoją działalność 1 września 1999 roku, a zakończą 31 sierpnia 2019 roku.

Obecny rok szkolny 2018/2019, kończy edukację gimnazjalną, a mury gimnazjów opuszcza ostatni rocznik absolwentów. W związku z tym dyrektorzy łaskich gimnazjów i ich społeczności postanowili wspólnie i uroczyście podsumować swą działalność edukacyjną.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w PG nr 2 odbyła się 19 czerwca 2019 r.

Świadectwa z wyróżnieniem wręczyli wychowawcy klas trzecich wraz z panią dyrektor Ewą Ołownią.

Absolwenci na uroczystości otrzymali wyróżnienia i nagrody za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz za aktywną pracę na rzecz szkoły. Ważnym punktem uroczystości było rozwiązanie społeczności uczniowskiej klas trzecich, które w tym roku szkolnym odbyła się po raz ostatni.

Na zakończenie pani dyrektor Ewa Ołownia podziękowały wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za  wspólne lata pracy i życzyła udanych wakacji oraz sukcesów w pracy zawodowej.