Podsumowanie konkursu o niepełnosprawnych

23 maja odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia  V edycji Międzygimnazjalnego Konkursu pod hasłem:
„Toleruję- nie dyskryminuję”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z: PG z Zespołu Szkół w Dobroniu,  PG nr 1 w Zduńskiej Woli,  PG nr 5 w Zduńskiej Woli, PG nr 3 w Łasku – Kolumnie, PG nr 2 w Łasku.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: p. Aleksandra Gabryjączyk– kierownik PCPR w Łasku, p. Arkadiusz Szymczak– wz. za burmistrza Łasku, a także nauczyciele, Dyrekcja PG nr 2 oraz uczniowie.

Celem konkursu było rozwijanie szacunku i zrozumienia osób niepełnosprawnych, uświadomienie młodym ludziom, jak wiele można osiągnąć pomimo ograniczeń, przyjmując odpowiednią postawę życiową, a także uświadomienie możliwości pokonywania barier przez ludzi niepełnosprawnych oraz ujawnianie i rozwijanie ich uzdolnień.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej. Prace prezentowały bardzo wysoki poziom, dlatego wybór tych zwycięskich nie był łatwy.

W kategorii literackiej:

I miejsce: Julia Mosińska z PG nr 2 w Łasku;
II miejsce: Justyna Majchrowska z PG nr 5 w Zduńskiej Woli oraz Aleksandra Lewi z PG nr 1 w Zduńskiej Woli;
III miejsce: Zuzanna Lorenc z PG nr 5 w Zduńskiej Woli oraz Julia Pruska z PG nr 2 w Łasku;

Wyróżnienia: Weronika Woskowska oraz Szymon Gąsiorowski z PG nr 1 w Zduńskiej Woli;

W kategorii plastycznej:

Wyróżnienia: Łucja Nitek  z PG z Zespołu Szkół w Dobroniu, Patrycja Florczak z PG nr 3 w Łasku –Kolumnie, Klaudia Dobrzycka z PG nr 5 w Zduńskiej Woli, Dominika Kalinowska z PG nr 2 w Łasku;

Podczas uroczystości wręczono uczniom nagrody. Szkoła otrzymała wsparcie i pomoc w realizacji konkursu dzięki  p. A. Gabryjączyk, p. A. Szymczakowi, p. L. Tadychowi – przedstawicielowi Rady Rodziców, p. Katarzynie Mazur – pedagog naszej szkoły  oraz Dyrekcji PG nr 2.

Nad dekoracją sceny i wystawą książkową czuwały p. Ewa Pielucha i p. Mariola Farny.

Uroczystość uświetnili i poprowadzili uczniowie z klasy II a, I c , III b i III a.

Po zakończonej uroczystości wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.