Wykaz podręczników 2016/2017

Kl. I

W roku szkolnym 2016/17  uczniowie klas I  zobowiązani są kupić we własnym zakresie tylko podręcznik do religii (bez ćwiczenia) pt. Spotkanie ze słowem. Podręcznik  do nauki religii dla kl.1 gimnazjum pod red. ks. Jana Szpeta i Danuty Jackowiak.   Wyd. Święty Wojciech
(mogą być używane z ubiegłych lat).

Pozostałe podręczniki (w postaci darmowego pakietu)  wszyscy uczniowie klas I otrzymają we wrześniu w szkole w ramach dotacji z MEN (rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lipca 2014 r.).

W związku z tym prosimy nie kupować żadnych podręczników do klasy I (zarówno nowych, jak i używanych).

Szczegółowe informacje – we wrześniu.

Kl. II

Uczniowie klas II otrzymają wszystkie podręczniki we wrześniu w szkole (w postaci darmowego pakietu – kontynuacja)  w ramach dotacji z MEN (rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lipca 2014 r.).

W roku szkolnym 2016/17  uczniowie klas II  zobowiązani są kupić we własnym zakresie tylko podręcznik do religii (bez ćwiczenia) pt.

Aby nie ustać w drodze. Podręcznik  do nauki religii dla kl.2 gimnazjum pod red. ks. Jana Szpeta i Danuty Jackowiak.   Wyd. Święty Wojciech
(mogą być używane z ubiegłych lat).

Kl. III

1. Język polski: Horwath E., Kiełb G. – „Bliżej słowa” kl.3 (podr. i ćw.cz.1) WSiP
  2. Drążek A. i in. – „Matematyka wokół nas” kl.3 (podr. i zbiór zadań) WSiP
  3. Biologia: Sągin B. i in. – „Puls życia” cz.3 (podr. i ćw.) Nowa Era
  4. Geografia: Szubert M.. – „Planeta Nowa” cz.3 (podr. i ćw.) Nowa Era

Używane podręczniki do geografii koniecznie z płytą!

1. Atlas geograficzny: „Polska, kontynenty, świat” (ten sam co w I i II kl.)  Nowa Era
  2. Kulawik J.i in. – „Chemia Nowej Ery” cz.3 (podr. i ćw.) Nowa Era
  3. „Świat fizyki” pod red. B.Sagnowskiej (podr. cz.3 + ćw.3A i 3B) ZamKor
  4. Ustrzycki J. – Historia kl.3 (podr. i ćw. + atlas hist.) Operon
  5. Koba G. – Informatyka. Podstawowe tematy (podr.) – kontynuacja PWN
  6. Spotkanie ze słowem. Religia kl.3 (tylko podr.) Wyd. Święty Wojciech
  7. Janicka i in. – WOS „Dziś i jutro” 2 (podr.) Nowa Era
    Podręczniki do języków obcych – kontynuacja (nie sprzedawać).