O bibliotece

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

Biblioteka w naszej szkole – miejsce przyjazne uczniom.

Oferujemy:

• Bogaty i różnorodny księgozbiór, na bieżąco aktualizowany
    • Swobodny dostęp do księgozbioru – możesz chodzić między półkami pełnymi książek i wybierać najbardziej interesujące pozycje
    • Czytelnię z 16 miejscami do pracy
    • Pracownię multimedialną z 4 stanowiskami komputerowymi, telewizorem, DVD i magnetowidem, z której korzystają uczniowie i nauczicele

książki z różnych dziedzin wiedzy:

• Nauki ścisłe (matematyka, fizyka i astronomia, chemia, informatyka)
  • Nauki przyrodnicze (biologia, geografia, ekologia i ochrona środowiska)
  • Nauki humanistyczne (historia, sztuka, filozofia i religia, języki obce i język polski, regionalna)
  • Literatura piękna (polska i obca, literatura młodzieżowa, poezja i dramat, biografie)

Chętni uczniowie mogą uczestniczyć w organizowanych przez bibliotekę konkursach czytelniczych, inscenizacjach oraz zajęciach Koła Przyjaciół Biblioteki.

Nauczyciele i rodzice uczniów korzystać mogą z księgozbioru biblioteki na ogólnie przyjętych zasadach. Oprócz książek popularnonaukowych i beletrystyki oferujemy pozycje z działu pedagogika i psychologia, w tym (dla nauczycieli) scenariusze lekcji i imprez szkolnych orz prawo oświatowe, a dla rodziców – materiały dotyczące problematyki uzależnień.