Zostań uczniem Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Łasku!

Publiczne Gimnazjum Nr 2 imienia Jana Pawła II w Łasku

 

Grafik lektur

  Ia  Ib Ic
IX A. de Saint Exupery „Mały Książę” B. Prus „Antek” „Katarynka” J. Parandowski – „Przygody Odyseusza”
X Sofokles – „Antygona” K. Dickens „Opowieść  wigilijna” H. Sienkiewicz „Krzyżacy”
XI J. Parandowski – „Przygody Odyseusza” M. Musierowicz  – „Kłamczucha” B. Prus „Kamizelka” „Katarynka”
XII K. Dickens „Opowieść  Wigilijna” A. Mickiewicz- „ Dziady” cz.II A. de Saint Exupery
„Mały Książę”
I W. Szekspir „Romeo i Julia” J. Parandowski „Przygody Odyseusza” A. Mickiewicz – „ Dziady” cz.II
II S. Mrożek „Wesele w Atomicach” J. Słowacki „Balladyna” W. Szekspir „Romeo i Julia”
III Molier –„Świętoszek” W. Szekspir „Romeo i Julia” S. Lem „Opowieści o Pilocie Pirxie”
IV H. Sienkiewicz „Krzyżacy” A. Sapkowski- „Wiedźmin” (fragmenty) J. Słowacki – „Balladyna”
V A. Sapkowski- „Wiedźmin” (fragmenty) B. Prus „Kamizelka” S. Żeromski „Siłaczka”
VI Wybrana powieść przygodowa Wybrana powieść S. Mrożek „Wesele w Atomicach”
 
  IIa IIb IIc
IX J. Iwaszkiewicz – „Ikar” J. Iwaszkiewicz – „Ikar”,

wiersze wojenne

J. Iwaszkiewicz „Ikar”
X A. Fidler – „Dywizjon 303” E. Hemingway –
„Stary człowiek i morze”
A. C. Doyle „Pies Baskerville’ów
XI H. Sienkiewicz – „Latarnik” H. Sienkiewicz „Krzyżacy” A. Fidler – „Dywizjon 303”
XII K. Dickens „Opowieść  Wigilijna” A. Czechow – „Człowiek

w futerale”, „Kameleon”

H. Sienkiewicz – „Latarnik”
I Molier –„Świętoszek” A.C.Doyle – „Przygody Sherlocka Holmesa” A.Fredro – „Zemsta”
II S. Żeromski –
„Syzyfowe prace”
A. Mickiewicz „Pan Tadeusz” Molier – „Świętoszek”
III A.Fredro – „Zemsta” H. Sienkiewicz – „Latarnik” A.Sapkowski – „Wiedźmin” (fragmenty)
IV S. Żeromski „Siłaczka” A.Fredro – „Zemsta” S. Żeromski –
„Syzyfowe prace”
V A. Czechow – „Śmierć urzędnika” A. de Saint Exupery „Mały Książę” S. Żeromski „Siłaczka”
VI A.Sapkowski – „Wiedźmin” (fragmenty) Molier –„Świętoszek” A. Czechow – „Opowiadania”

 

  IIIa IIIb IIIc IIId
IX K.K.Baczyński – wiersze wybrane B. Prus – „Faraon”
H.Sienkiewicz – Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
Wiersze K. K. Baczyńskiego J. Fink – „Zabawa w klucz”
A. Czechow – „Kameleon”
X M.Białoszewski – „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” M. Konopnicka – „Miłosierdzie gminy”

„Mendel Gdański”

L. Kruczkowski – „Niemcy” A. de Saint Exupery –
„Mały Książę”
XI L. Kruczkowski – „Niemcy” K. Dickens „Opowieść  Wigilijna” J. Fink – „Zabawa w klucz” A. Kamiński –
„Kamienie na szaniec”
XII J. Fink – „Zabawa w klucz” Sofokles – „Antygona” M.Białoszewski – „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” E. Hemingway-
„Stary człowiek i morze”
I A. Kamiński „Kamienie na szaniec” J. Fink – „Zabawa w klucz”
A. Fidler – „Dywizjon 303”
Sofokles – „Antygona” H. Sienkiewicz „Krzyżacy”
II Sofokles – „Antygona” M.Białoszewski – „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” A. Kamiński -„Kamienie na szaniec” S. Żeromski „Siłaczka”
III A.C.Doyle – „Przygody Sherlocka Holmesa” A. Kamiński –
„Kamienie na szaniec”
A. Fidler –
„Dywizjon 303”
Sofokles – „Antygona”
IV M. Konopnicka – „Miłosierdzie gminy”

„Mendel Gdański”

L. Kruczkowski – „Niemcy” S. Żeromski „Siłaczka” S. Mrożek –
„Wesele w Atomicach”
V B. Prus – „Faraon” G. Orwell „Folwark Zwierzęcy” M. Konopnicka – „Miłosierdzie gminy”

„Mendel Gdański

L. Kruczkowski – „Niemcy”
VI A.   Mickiewicz –

„Pan Tadeusz”  (fragment)

 

„Władca Pierścieni” lub „Wiedźmin” B. Prus – „Faraon” G. Orwell „Folwark Zwierzęcy”