Akademia z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2018 r. punktualnie o godz. 11.11 społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski, czym włączyła się w narodowe obchody 100 – lecia niepodległości Polski. Następnie młodzież obejrzała montaż słowno – muzyczny ,,Ku Polsce szli…”. W scenerii wiejskiej zagrody i leśnych mogił uczniowie ze SP i PG 2 przypomnieli piękne karty z historii Ojczyzny i pokazali niezłomną walkę Polaków o wolność. Widzowie nagrodzili wysiłki ,,artystów” owacjami na stojąco.

GALERIA ZDJĘĆ

Dnia 14 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w PG 2 w ramach obchodów Niepodległej odbyła się prelekcja Pana Andrzeja Owczarka pt. ,,Patriotyzm dziś”. W dalszej kolejności zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, młodzież i dzieci  obejrzeli przepiękny  montaż słowno – muzyczny ,,Ku Polsce szli…”. Widzowie nagrodzili występującą młodzież oraz opiekunów spektaklu Panią Ewę Ołownię i  Panią Ewę Bednarek gromkimi brawami.